Hyper Versum – Cecilia Randall

Hyperversum

Ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację…
Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę. Która zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym.
Taka gra nazywa się Hyperversum.

Daniel, Ian i Jodie przenoszą się do XIII-wiecznej Francji, żeby w świecie wirtualnym przeżyć największą przygodę swojego życia. W wyniku awarii systemu fikcja miesza się z rzeczywistością, a powrót do teraźniejszości wydaje się niemożliwy. Przed bohaterami pojawiają się nieoczekiwane wyzwania. Czy Ian uratuje ukochaną z przeszłości? Czy Daniel pokona strach i z chłopca stanie się mężczyzną? Czy Jodie odnajdzie się w roli średniowiecznej damy? Czy ich przyjaźń przetrwa próbę czasu i przestrzeni?

Do zakupu pierwszej części Hyper Versum zachęciła mnie w głównej mierze cena promocyjna jaka pojawiła się na stronie wydawnictwa Esprit. Cena z okładki to 39,90 natomiast książka ta pojawiła się w promocji -50%. Po drobnych perturbacjach (okazało się że w magazynie wydawnictwa zostało kilka uszkodzonych egzemplarzy) książka trafia w moje ręce. I można rzec pochłonęła mnie całkowicie… Mimo pokaźnych rozmiarów (750 stron) przeczytałem ją w rekordowo krótkim czasie.

Jeśli opis zawarty na okładce nie przekonał jeszcze fanów fantastyki do jej przeczytania to nadmienię tylko, iż oddaje on raptem kilka procent z tego co jest w książce. Przygody głównych bohaterów (Iana, Daniela, Jodie, Carla oraz Dony) są naprawdę bardzo interesujące. Zwłaszcza, że główni bohaterowie, którzy na co dzień żyją na przełomie XX/XXI wieku zostają przeniesieni w czasie do przenoszą się do XIII-wiecznej Francji.

Opisy poszczególnych wydarzeń są bardzo realistyczne i pozwalają wczuć się w role obserwatora. Wszystkie wątki poboczne doskonale się uzupełniają. Książka trzyma w napięciu od początku do samego końca.

Mogę też śmiało napisać, że jeśli kiedykolwiek powstanie jej ekranizacja to na pewno się wybiorę do kina aby móc jeszcze raz, wczuć się w ten klimat.

Książka na polskim rynku po raz pierwszy została wydana w 2011r. za sprawą wydawnictwa Esprit. Na chwilę gdy piszę tego posta jest to jedyne wydanie, a w magazynach wydawnictwa nakład już się skończył.

EAN 9788361989561
ISBN: 978-83-61989-56-1
Format 145×205
Stron 768
Data wydania 2011-05-25
Oprawa broszurowa
Masa 626 g